2018-04-21

All that motorsports

Miután a múlt hétvégi bahreini TCR-hétvégén történtekről jó eséllyel máshonnan már értesültetek, ezért csak néhány gondolatot szeretnénk megosztani az eseménnyel kapcsolatban.

A M1RA győzelme

49 évesen Roberto Colciago az első bahreini futamon a 3. rajtkockából indulva az első kanyarban már az élen fordult, ugyanis az olasz versenyző szó szerint pazarul rajtolt! Onnantól kezdve pedig érinthetetlennek bizonyult, s végül 5 másodperces előnyben nyerte meg a versenyt, megszerezve Michelisz Norbert csapatának, a M1RA-nak az első TCR-győzelmet.

Colciago_M1RA_win

Mi újság a magyarokkal?

Miután Tassi Attila és Ficza Ferenc is igencsak komoly mértékű ballasztsúlyokat kaptak, eléggé nehéz hétvégéjük volt, ráadásul a beállításokat sem sikerült teljesen eltalálni. A két ifjú magyar az első versenyen a pontszerző zónán kívül zárt, míg a másodikon Ficza a 6., Tassi a 8. pozícióban végzett.

A szerb óriás első sikere

A 2,07 méter magas Dusan Borkovic pedig valami hasonlót mutatott be a fordított rajtrácsos, második futamon, mint Colciago az elsőn: egy nagyon szép rajttal néhány kanyart követően az élre került, többek között Tassi Attilát legyűrve. Ezt követően pedig a mezőny már csak a GE-Force-pilóta Alfa Romeójának hátulját nézhette.

Opel-pech

Óriási meglepetést okozott a kvalifikáción az Opel és a DG Sport Compétition: Mat’o Homola és Pierre-Yves Corthals kettős győzelemmel kibérelték az első rajtsort, azok után, hogy a szabadedzéseket rendre a mezőny második felében zárták. Azonban Homola már meg sem tarthatta a pole-t, ugyanis az első, normál rajtrácsos futamon a mezőny végére küldték, motorcsere miatt – így Corthals került az első rajtkockába.

Az első futamon Corthals már néhány méter után veszített két pozíciót, majd a Vernay-Borkovic csatából is rosszul jött ki: visszaesett végül ötödiknek. Homola pedig pontot sem tudott szerezni. A második versenyen egyik opelos sem tudott a TOP-10-ben zárni.

Eredmények: 1. szabadedzés, 2. szabadedzés, időmérő edzés, 1. futam, 2. futam