2018-07-18

All that motorsports

írta: Biró Péter

A csütörtöki aláírásosztásokkal tűzdelt médianappal kezdetét vette a 2018-as WTCR évad 5. nagydíj hétvégéje.

A magyar pilóták számára a Vila Real-i hétvége nagyon kedves lehet, hiszen a korábbi években -más sorozatokban ugyan – remek eredményeket értek el. Ha összesítve nézzük az eredményeket akkor elmondható, hogy a mezőnyben lévő három magyar pilóta (Michelisz Norbert, Nagy Norbert, Szabó Zsolt) összesen 3 rajtelsőséget és 6 dobogós helyezést szerzett ami ebből 2 futamgyőzelem.

Michelisz Norbert – WTCC
2015-ben 3. helyzet ért el, még a Zengő Motorsport színeiben (Hondával) a Portugál hétvége Nyitó Futamán.
2016-ban a Fő Futamon végzett a 3. helyen.
2017-ben Pole pozíciót, majd Fő Futam győzelmet szerzett.

Nagy Norbert – ETCC
2016-ban Pole Pozíciót, majd 3. helyet szerzett.
2017-ben Pole Pozíciót, az 1. futamon pedig 2. helyet szerzett
.

Szabó Zsolt – ETCC
2017-ben a 2. futamon Győzelmet szerzett.

Ha ránézünk ezekre az eredményekre akkor okkal lehetünk bizakodók a Portugál hétvégét illetően. Ugyanakkor óvatosnak is kell maradnunk a várakozásainkat illetően, hiszen az idei évre teljesen megváltozott a bajnokság képe. Sokkal több autó lett mint a korábbi években, a pilóták agresszívabban merik támadni egymást, a test-test elleni küzdelmekből idénre minden futamra jut.

Ami a pályát illeti, helyszíni információink szerint, a tavalyi évhez képest semmi nem változott ami a rázókövek magasságát valamint a pálya aszfaltjának minőségét illeti. Erre a hétvégére visszatér egy “helyi kuriózum” is ami nem más mint a Joker Kör. Ami pedig az időjárást illeti csütörtök éjszaka óriási vihar volt Vila Real-ban, ha esetleg a hétvégére is maradna a kaotikus időjárás, az érdekes lenne a versenyek kimenetelét illetően.